W Polsce oferty towarzystw ubezpieczeniowych skierowanych dla rowerzystów stają się coraz bardziej rozbudowane. Obecnie z takiej formy ubezpieczenia korzysta coraz więcej osób. Na polskim rynku ubezpieczeń można znaleźć produkty skrojone pod nasze indywidualne potrzeby. Należy dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w czasie poszukiwań takiego ubezpieczenia oraz co firmy mogą nam zaoferować.

Ubezpieczenie przeznaczone dla rowerzysty

W Polsce oferty towarzystw ubezpieczeniowych skierowanych dla rowerzystów stają się coraz bardziej rozbudowane

Okazuje się, że ubezpieczenia rowerowe nie należą do głównych produktów zakładów ubezpieczeniowych. Ponadto nie są one często reklamowane przez tego typu firmy, dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że takowe istnieją. Warto też dodać, że takie ubezpieczenie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego ubezpieczenia NNW, OC czy od kradzieży własności. Trzeba nadmienić, że w Polsce istnieje wiele firm, które mają w swojej ofercie ubezpieczenie rowerzysty – Pewnie na rower. Należy najpierw powiedzieć o kalkulacji składki ubezpieczeniowej. Powinna ona zależeć przede wszystkim od wybranych pakietów ochrony, a także sumy ubezpieczenia. Okazuje się, iż ubezpieczenia typu NNW pokrywają też koszty leczenia wypadków, jednakże nierzadko odpowiadają w takowym zakresie jedynie do pewnej kwoty – przeważnie jest ona mniejsza niż suma ubezpieczenia, na przykład do czterech tysięcy zł. Ostatnimi czasy bardzo ciekawy jest pakiet OC dla rowerzysty. Jest to oczywiste, że każdej osobie może przydarzyć się pomyłka na drodze i przez przypadek wyrządzona zostaje szkoda. Kupno takiej formy ubezpieczenia ochroni ludzi przed roszczeniami osób poszkodowanych do sumy ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenie wybrać?


Bardzo istotną kwestią będzie zapoznanie się ze wszystkimi obostrzeniami, a także wyjątkami, w których ubezpieczenie niestety nie obowiązuje. Okazuje się, że istnieje dużo firm ubezpieczeniowych, które nie chronią nas w czasie wyczynowego uprawiania sportu bądź innych aktywności fizycznych. Kolarze również potrzebują osobnej formy ubezpieczenia. Warto zaznaczyć, że bardzo dużo wyjątków pojawia się również w przypadku ubezpieczeń casco. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że kradzież spod sklepu, gdy rower został zapięty, nie wejdzie w skład ochrony żadnego przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego. Należy zaznaczyć, że w regulaminach znajdują się wszelakie zapiski, które dotyczą tego, jak rower ma być przechowywany oraz w jaki pomieszczeniach, żeby sięgało go ubezpieczenie. Dlatego w każdym przypadku należy czytać regulamin ubezpieczenia, żeby później nie było niespodzianki.